Czyszczenie atomizera

Po pewnym czasie użytkowania zauważymy, że papieros słabiej dymi, o wiele mocniej trzeba ciągnąć, i nie daje pożądanego kopa. To ewidentny znak, że atomizer należy przeczyścić. Możemy go przedmuchać, odsączyć, a nawet wykąpać. Jak? To prose.

Odsączanie pozostałości liquidu
Najprościej jest odkręcić elektronicznego papierosa od baterii, wyjąć wkład i wydmuchać pozostałości płynu prosto na chusteczkę. Przyczyną nieprzyjemnego zapachu, lub smaku może być nie tylko stary płyn zalegający w atomizerze, ale również przypalana watka, czy jakiś mały włosek, kurz, osadzony na siatce grzałki.

Co jakiś czas dobrym nawykiem powinno być odsączenie starego płynu. Stawiając atomizer na chusteczce:
– elektronicznego papierosa z grzałką wewnętrzną np. Mild m201 ustawiamy grzałką w dół, czyli stroną, do której dokręcamy baterię w górę.
– papierosa z grzałką zewnętrzną np. evo intellicig, odwrotnie

Liquid w ciągu kilku godzin samoczynnie wycieknie. Pamiętajmy aby dodatkowo przetrzeć powierzchnię styku atomizera z baterią, suchą chusteczką.

Czyszczenie atomizera
Jeśli palenie e-papierosa nadal nie będzie dla nas komfortowe, można skorzystać z gruntownego przeczyszczenia, czyli kąpieli. Potrzebny będzie spirytus 100ml, cena sklepowa to około 10zł, oraz szklanka.

Wystarczy włożyć atomizer to szklanki, oczywiście bez baterii oraz wkładu, zalać małą ilością spirytusu (tak żeby poziom nakrył atomizer) i odczekać kilka godzin. Można też delikatnie poruszać szklanką, jednak uważając, aby atomizer nie obijał się o ścianki naczynia. Po wymyciu, atomizer wyjmujemy, osuszamy najlepiej chusteczką, przedmuchujemy i zostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Pamiętajmy, aby dodatkowo przetrzeć powierzchnię styku atomizera z baterią, suchą chusteczką.
Przed ponownym zapaleniem, dobrze jest wkropić jedną kroplę liquid bezpośrednio na grzałkę, tak, aby suchy atomizer nie uległ przepaleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>